Hızlı Geçiş Turnikesi 2021

Hızlı Geçiş Turnikesi 2021

Çalışma ortamları gittikçe daha dinamik hale geldikçe, binalarda artan güvenlik önlemlerine olan ihtiyaç artmaktadır. Bunu bilen işletme sahipleri ve bina yöneticileri bu güvenlik önlemleri için şık bir tasarıma sahip bir turnike sistemi isterler. Bu alanlarda hızlı geçiş turnikesi şık ve kaliteli tasarımı ile ön plana çıkar ve tercih edilirler.

hızlı geçiş turnikesi
Hızlı Geçiş Turnikesi

Hızlı geçiş turnikelerinin en önemli özelliği normalde dakikada 40-45 kişi olan diğer turnike kapılarına göre daha hızlı açma ve kapama hızıdır. Bu nedenle, büyük ziyaretçi akış oranında bile rahatlıkla iş görürler.

Hızlı geçiş turnikeleri optik turnike veya hidden gate turnike diye de isimlendirilirler.

Hızlı Geçiş Turnike

Hızlı geçiş turnikesi mekanik bel tipi turnikelerinden daha zarif ve görsel olarak çekicidir. Girişi kontrol etmek için kızılötesi sensörler ve alarmlar ile daha güvenilir bir geçiş kontrol imkanı sunarlar. Başka bir deyişle, insanları geçiş esnasında fiziksel olarak kısıtlamazlar, ancak yetkisiz girişi bildirmek için sesli ve görsel alarmlar kullanırlar.


Bu nedenle, yaya trafiğinin yüksek olduğu yerlerde oldukça faydalıdırlar. Giriş sırasında diğer turnikelerden daha az gecikmeye neden olurlar. Bu yüzden hızlı geçiş turnikeleri olarak adlandırılırlar.

hızlı geçiş turnikeleri
Hızlı Geçiş Turnikeleri

Ayrıca, hızlı geçiş turnikeleri dayanıklı ve güvenilirdir. Pleksiglas kanatlar, kızılötesi sensörlerle birleştiğinde, aynı anda sadece bir kişinin geçebilmesini sağlar. Sensörler iki kişinin geçişini, izinsiz girişleri veya ters girişi algılayabilir. Bu gibi durumlarda, kapı otomatik olarak kendini kilitler ve bir alarm tetikler.

Nerede kullanılacağına bağlı olarak, optik turnikelere erişim kontrol cihazları da takılabilir. Genellikle kart okuyucuları, parmak izi okuyucular ve yüz tanıma cihazları ile birlikte kullanılabilir. Optik turnikeler entegre bir güvenlik sisteminin bir parçası olarak da işlev görebilir.

Acil bir durum varsa, gelen acil durum sinyaline göre kanatlar geri çekilir ve insanların kapıdan serbestçe geçmesine izin verir.

Hızlı Geçiş Turnikeleri Çeşitleri

Hızlı geçiş turnikeleri birçok farklı şekil ve boyutta üretilirler. Ancak, tüm türler az çok benzer özelliklere sahiptir.
Temel kurulumun her iki yanında bir kabin bulunur. Kabinler görünmez bir kızılötesi ışın ile bağlanır. Ortada, iki Pleksiglas kanat bir bariyer oluşturmak için tek bir noktada birleşir.

Bir kişinin boyutlarında bir geçiş sağlanıyor ise, serbest geçişe izin vermek için kanatlar açılacaktır. Ancak, boşluk bırakmadan girmeye çalışırlarsa, kızılötesi ışınlar bir alarmı tetikleyecek ve kanatlar kilitlenecektir. Ayrıca, kirişler giriş sayısını sayabilir veya aynı anda birden fazla girişi algılayabilir.

Bazı modellerde üç adet kızılötesi sensör bulunurken, diğerlerinde dörde kadar olabilir.
Hızlı geçiş turnikeleri her iki yönden girişe izin verir. Her kabin, insanların giriş ve çıkış kapılarını kolayca algılamasına yardımcı olan LED göstergeleri ile donatılmıştır.

Hızlı geçiş turnikesi tipleri

İki tip hızlı geçiş turnikesi vardır. Tipler kabin sayısına ve giriş noktalarına göre değişir.
İki kabin, sadece bir kapıyı kaldırabilecek kapalı alanlar için mükemmeldir. Bu bir kapı, ihtiyaçlara bağlı olarak hem bir giriş noktası hem de bir çıkış noktası işlevi görebilir.

hızlı geçiş turnike tipleri
Hızlı Geçiş Turnike Tipleri

Aynı şekilde, iki kapı gerektiren girişler için üç kabin uygundur. İki kapılı kurulumda, her iki tarafında kanat bulunan bir orta double hızlı geçiş turnike kasası ve her birinde bir kapak bulunan iki yan kasa vardır. Çoğu durumda, dolaplardan ikisinde okuyucu ve tarayıcı bulunur, bu nedenle giriş noktası olarak işlev görürler. Bu arada, üçüncü kabin bir tarayıcısı olmadığı için bir çıkış kapısı olacaktır.


Hızlı geçiş turnikeleri nasıl çalışır

hızlı geçiş turnikeleri nasıl çalışır
Hızlı Geçiş Turnikeleri Nasıl Çalışır


Bir kanat bariyeri kayar kanatlı cam ve motorlarla çalışır. Motorları cam kapıyı açmak için bir tetikleyici ile çalıştırabiliriz. Motorlar bir düğme, uzaktan kumandalar, akıllı kartlar ve parmak izi ve yüz tanıma gibi biyometrik kimlik okuyucuları kullanılarak tetiklenebilir.
Bu tür hızlı geçiş turnikeleri kullanarak ofislerinizdeki ziyaretçileri kontrol edebilir, izleyebilir, kaydedebilir ve takip edebilirsiniz.

Hızlı Geçiş Turnike Sistemleri Nerelerde tercih edilir

Hızlı geçiş turnikelerimiz, son derece yüksek bir geçiş hızına izin verdikleri için üst düzey çözümdür. Bu nedenle, bunları toplu taşıma istasyonları, feribotlar ve ofis binaları, plazalar gibi yüksek trafikli yerlerde kullanmanızı öneririz.

Optik turnikelerimizin varsayılan genişliği 55 cm’dir, ancak daha geniş bir geçiş talep edebilirsiniz. Genişlik 90 cm’ye kadar çıkabilir ve tekerlekli sandalyedeki insanlara ve bagajlı insanlara erişim ve geçiş kolaylığı sağlarlar.

hızlı geçiş turnikeleri nerelerde tercih edilir
Hızlı Geçiş Turnikeleri Nerelerde tercih edilir

Kanatlar ortaya çıkması söz konusu olduğunda, kırmızı veya mavi kauçukun yanı sıra şeffaf Pleksiglas’ı da seçebilirsiniz. Son olarak, hızlı geçiş turnikelerimiz, kızılötesi güvenlik özellikleri ile birlikte gelir.
Temel olarak, iç mekan veya dış mekan şartlarında kullanılabilirler. Paslanmaz çelik dış yüzey hem soğuk hem de sıcak hava koşullarına dayanabilir.

• Şık ve Güzel Tasarımlar
• Entegre Akıllı kart ve Biyometrik Okuyucular
• Entegre Geçiş Kontrol Yönetimi Yazılımı

Hızlı Geçiş Turnike Fiyatları

Hızlı geçiş turnike fiyatları insanların en merak ettiği soruların başında gelmektedir. Optik turnikeler geçiş oluşturulacak yol sayısına göre ve yapılacak işçiliğe göre fiyatlandırılır: En uygun en ucuz hızlı geçiş turnikesinin fiyatı ortalama 10.000-15.000 TRY arasındadır.

Hızlı Geçiş Turnikeleri ve Adilo Bilişim

Erişim kontrolü için kapsamlı bir geçiş kontrol ve ziyaretçi yönetimi yazılımı sunuyoruz. Bu yazılım biyometrik okuyucular ve akıllı kart okuyucularla entegre edilmiştir

Girişin kimliğini doğrulamak için hızlı geçiş turnikelerine biyometrik okuyucular ve akıllı kart okuyucular takabiliriz
Yazılım, yönetime kapılara kimin ne zaman eriştiğine dair ayrıntılı bir rapor vermek için akıllı kapıya erişen kişilerin ve ziyaretçilerin tüm geçiş bilgilerini kaydedecektir.

hızlı geçiş turnike sistemleri
Hızlı geçiş turnike sistemleri

Hızlı geçiş turnikeleri, sürgülü kanat ve motorları ile birlikte gelir. Motorları cam kapıyı bir kanat kapısı gibi açmak için bir tetikle çalıştırabiliriz. Motorlar bir düğme, uzaktan kumandalar, akıllı kartlar ve parmak izi ve yüz tanıma sistemleri gibi biyometrik kimlik okuyucuları kullanılarak tetiklenebilir.

Turnike kapısı çözümleri aynı zamanda insanların belirli bir alana erişimini kontrol etmek için de çalışır. Bu tanımlama okuyucuları ile bağlanabilir.
Hızlı geçiş turnikesi kullanarak ofislerinizdeki ziyaretçileri kontrol edebilir, izleyebilir, kaydedebilir ve takip edebilirsiniz.

  • Posted by kerem
  • On 5 Mayıs 2020
  • 0 Comment
Bize soru sorun
1
Bize soru sorun
Adilo Bilişime Hoşgeldiniz
Merhaba https://www.adilobilisim.com/hizli-gecis-turnikesi hakkında bilgi almak istiyorum.