Turnike Sistemleri 2021

Turnike Sistemleri 2021

Turnike Sistemleri Nedir ?


Turnike sistemleri nedir bugünkü bilgilendirmemiz de sizlere bunun açıklamasını yapmaya çalışacağız.

Yaya girişlerini engellemek ve yönetmek için kullanılan sistemlere turnike sistemleri denir. Belli bir alana geçişi engellemek için kurulumu yapılan sistemlerdir.

Geçişin yapılacağı yerin mimari ve güvenlik durumuna göre farklı turnike modelleri kullanılabilir. Turnike modellerimiz görmek için tıklayınız

Şimdi size turnike modelleri hakkında bilgi verip genelde nerelerde kullanıldığını açıklamaya çalışacağız

Tripod turnikeler (üç kollu turnikeler)

Tripod turnikeler geçişin bir güvenlik personeli tarafından izlendiği ve kontrol edildiği yerlerde kullanılan turnike türüdür.
Çift ve tek ayak olmak üzere iki farklı modeli vardır. Metro, metrobüs, tramvay, deniz taşıtları, spor salonları gibi bir çok mekanda geçiş yaparken bu turnikeleri görür ve kullanırsınız.

Boy Turnikeler

Boy turnikeler geçiş yapılacak yerde tam güvenlik sağlamak amacı ile kullanılan turnikeler olup, takıldığı alanı komple kapattığı için kontrolsüz geçiş yapılamamaktadır. Bu yüzden stadlarda, cezaevlerinde, buna benzeyen güvenliğin üst düzey olduğu alanlarda kullanılan turnike sistemleridir.

Hızlı Geçiş Turnikeleri (hiddengate Turnikeler)

Hızlı geçiş turnikeleri yoğun geçişlerin olduğu plaza holding v.b yerlerin girişlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Kişi geçiş yaptıktan sonra kanatları içeri doğru açılır kişi geçiş yaptıktan sonra ikinci kişinin geçmemesi için aradaki fotosel gözler vasıtası ile otomatik olarak kapanır.

Vip Turnikeler (swing gate turnikeler)

Vip turnikeler genelde yardımcı turnikelerdir. Tripod ve hızlı geçiş turnikelerinin yanına engelli insanların, vip kişilerin ve elinde valiz malzeme v.b şeyler olan yayaların geçmesi için kurulan turnikelerdir. Turnike kanadı açıldığı zaman otomatik kapanma süresi boyunca aynı anda birden fazla kişi geçiş yapabilir.

Manuel ve motorlu olmak üzere iki farklı çeşidi vardır. Manuel modelleri marketlerde en çok gördüğünüz yaprak turnike ve kelebek turnike modelleridir.

Tüm yukarda yazdıklarımız dışında halk arasında değişik isimlerde kullanılır, örnek verecek olursak cam turnike cam turnike aslında hızlı geçiş yada vip turnikedir. sizde cam turnike seçmek isterseniz modellerimiz arasından bakarak size uygun olan cam turnikeyi seçebilirsiniz.

Turnike geçiş sistemleri nasıl çalışır.

Turnike sistemleri nedir bunu açıkladık modellerini anlattık şimdi turnike geçiş sistemleri nasıl çalışır bunu anlatacağız.

Turnike geçiş sistemleri turnikelerin üzerine takılan geçiş kontol cihazları aracılığı ile bir uzaktan kumanda ile yada bir buton vasıtası ile çalışabilmektedir. Uzaktan kumanda ve buton için herhangi bir yazılım panel gibi ekipmanlara ihtiyaç duyulmaz. Geçiş kontrol sistemleri ile kullanıldığı zaman geçişlerin sınırlandırılması için bir panele ihtiyaç duyabilirsiniz ve bu geçişlerin raporlanması ve yönetilmesi için bir yazılıma ihtiyaç vardır.

En ucuz turnike fiyatları

En ucuz turnike sistemini sattığımızın garantisini veremeyiz ama ihtiyacınız olanın en kalitelisini satma konusunda iddalıyız. Turnike sistemleri kullanılacak olan yere göre kullanılacak geçiş kontrol sistemine ve turnike modeline göre farklılık göstermektedir.

Bu yazımızda size turnike sistemleri nedir, çeşitleri nelerdir, kullanım alanları nerelerdir, bunları anlatmaya çalıştık. Sizde geniş turnike sistemi ürünlerimiz hakkında bilgi alma ve ihtiyacınız olan turnike modeli konusunda danışmak için 7/24 whatsapp destek numaramızdan (0850 304 41 04) bize ulaşabilirsiniz.

  • Posted by kerem
  • On 23 Aralık 2019
  • 0 Comment
Bize soru sorun
1
Bize soru sorun
Adilo Bilişime Hoşgeldiniz
Merhaba https://www.adilobilisim.com/turnike-sistemleri hakkında bilgi almak istiyorum.