Personel Devam Kontrol Sistemi – Pdks 1

Personel Devam Kontrol Sistemi – Pdks 1

Personel Devam Kontrol Sistemi – Pdks

Personel devam kontrol sistemi hakkında bilgiler arıyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz

Personel devam kontrol sistemleri geçmişte mekanik kart basma makineleri ile yapılmaktaydı. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte elektronik ve biyometrik cihazlar ile yapılmaktadır.

Sistemin çalışabilmesi için personel devam kontrol sistemi yazılımı (pdks Yazılımı) ve pdks cihazına ihtiyaç duyulmaktadır.

Pdks sistemleri çalışma mantığı resimde gösterilmiştir. Cihazdan veriler usb veya network bağlantısı ile alınabilmektedir. Bu veriler yazılıma işlenerek yazılımda raporlanabilmektedir.

personel devam kontrol sistemi
pdks bağlantı şekilleri

Sizde personel takip sistemleri ile ilgili yazılımlarımıza bakabilirsiniz. Firmanız için uygun yazılımı seçebilirsiniz.

Personel devam kontrol sistemi cihazları

 1. Parmakizi okuyucular : Parmakizi okuyucular biometrik bir sistem olup kullanımı çok kolaydır. Ürünleri görmek için tıklayınız
 2. Yüz tanıma cihazları : Yüz tanıma cihazları da parmakizi okuyucular gibi biometrik bir cihaz modelidir.Temazsız okuma özelliği sayesinde hijyen ve okuma sırasında parmakizinde oluşan defarmasyonların önüne geçmektedir. Metal işleri, ağaç işleri gibi sektörlerde parmakizi cihazları yerine yüz tanıma cihazları tercih edilmektedir. Ürünleri görmek için tıklayınız
 3. Kart Okuyucular : Kart okuyucular personelin biometrik bir özelliği dışında personele verilen kartı okutması ile çalışan sistemlerdir. Güvenlik olarak diğer cihazlara göre daha az güven sağlar. Personelin birbirinin yerine giriş yapmasının önüne geçilemez. Ürünleri görmek için tıklayınız

Personel Devam kontrol sistemi yazılımları

İşletmelerin personel devam kontrol sistemlerine ihtiyaç duyması ile birlikte personellere imza attırarak giriş çıkışları takip ediliyordu. Ay sonlarında ise puantörler vasıtası ile elemanların maaş ve mesai ödemeleri yapılmaktaydı. Günümüzde ise puantörlerin yaptığı işi personel devam kontrol sistemi yazılımları yapmaktadır. Hem çok kısa sürede hemde hatasız olarak yapabilmektedir.

 1. Local Masaüstü pdks yazılımları : Local masaüstü yazılımlar işletmede bulunan bir bilgisayara bir veritabanı programı (firebird, Mysql, Mssql) kurularak personel devam kontrol sistemleri yazılımları kurulur. Pdks programını indirmek için tıklayınız.
 2. Web tabanlı pdks yazılımları : Gelişen teknoloji tüm her şeyi cebimizin içine kadar sokarken personel devam kontrol sistemleri de bu değişime ayak uydurmuştur. Web tabanlı yazılımlar olarak günümüzde karşımıza çıkmaktadır. Web tabanlı yazılımlar local masaüstü yazılımlara göre maliyet olarak biraz yüksek olsa da güvenlik açısından daha faydalıdır. Sizde aşağıda bulunan iletişim formu vasıtası ile webpdks programımız hakkında bilgi alabilirsiniz. Web tabanlı programla neler yapabilirsiniz tıklayın videomuzu izleyin.

Personel devam kontrol sistemleri ile personelinizi yönetin

Pdks yazılımı ile yapabilecekleriniz aşağıda listelenmiştir. Yazılım ekibimizle  firmanıza uygun yazılımlar da üretebilmekteyiz

 • Pdks yazılımımız tamamen Türkçe olup farklı dil seçeneklerimiz mevcuttur.
 • Pdks programından resmi muhasebe programlarının personel modüllerine aktarım yapılmaktadır.
 • Personelin günlük giriş çıkışlarını rapolayabilirsiniz. Geç kalan erken çıkan devamsız olan personel gibi raporlar alabilirsiniz
 • Personelin fazla çalışmalarını farklı oranlarda hesaplayabilirsiniz (%50, %100, resmi tatil çalışması v.b.)
 • Ek kazanç kesinti agi bes gibi parasal değerler girilebilir
 • Raporlar esnek dizaynlı olup excel ve pdf aktarılabilir.
 • Bölümlere firmalara gruplara göre farklı kullanıcı yetkilendirmeleri yapılabilir.
 • Personelin özlük ve kimlik bilgileri girilebilir.
 • Otomatik olarak mail ve sms atabilir (sms opsiyonel)
 • Pdks yazılımı 3 farklı yedekleme yaparak güvenlik ön planda tutulur

Sonuç

İşletmeniz  için en iyi personel devam kontrol sistemi hangisidir. Ücretsiz pdks programları kullanılabilmektedir. Fakat çoğu lisansız programlar firmalara sıkıntı çıkarmaktadır. Personel bilgileri ve giriş çıkışları kaybolmaktadır.

Bu yazıda, personel devam kontrol sistemlerinin kullanılan ekipmanlar olan  personel takip cihazları ve pdks yazılımları ile ilgili bilgiler verdik . Mevcut seçenekler neredeyse sınırsızdır.İstediğiniz herhangi bir personel devam kontrol sistemini almanız için iyi bir seçenektir.

Personel devam kontrol sisteminemi ihtiyacanız var? Aşağıdaki iletişim formundan bize bildirin! Size uygun ürün ve yazılım konusunda yardımcı olalım.

Personel Devam Kontrol Sistemi - Pdks 1 2

  Personel takip sistemleri, personelin işyeri içerisinde bulunan yemekhane, wc, asansör ve diğer odalarının giriş çıkışlarının yetkilendirilerek gerektiğinde hangi kapıdan kim giriş çıkış yapmış bunların detaylı olarak raporlanabileceği sistemlerdir.
  Takip sistemlerinin ana unsurları aşağıdaki resimde de gösterilmiş olup, kullanılacağı alanın güvenlik özelliğine göre kapıya takılan kilit, turnike ile sınırlandırma yapılabileceği gibi daha yüksek güvenlik gerektiren yerlerde panel vasıtası ile merkezden online olarakta yapılabilmektedir. Kullanmış olduğumuz tüm sistemler tcp ip alt yapısı ile hızlı güvenilir ve sorunsuz çalışmaktadır


  http://www.mypdks.com/personeltakipsistemleri.html
  • Posted by kerem
  • On 17 Nisan 2019
  • 0 Comment
  Tags: pdks nedir, pdks ne işe yarar, personel devam kontrol
  Bize soru sorun
  1
  Bize soru sorun
  Adilo Bilişime Hoşgeldiniz
  Merhaba https://www.adilobilisim.com/personel-devam-kontrol-sistemi hakkında bilgi almak istiyorum.