Pdks Sistemleri 2021

Pdks Sistemleri 2021

Pdks sistemleri hakkında size bilgiler vereceğiz.

Pdks Açılımı

pdks sistemleri
personel devam kontrol sistemi

Pdks açılım olarak personel devam kontrol sistemleri demektir. Yani pdks sistemleri personellerin işe geliş ve gidişlerini düzenleyip bunları raporlamak için kullanılan sistemler bütünüdür.

Sistem iki ana unsurdan oluşur.

  •                 Pdks Cihazı
  •                 Pdks Programı

Pdks Sistemleri Cihazı

 Pdks cihazları işletmenin yapısına göre değişiklik göstermekte olup, eskiden imza ile kontrol edilen puantajlık hizmetleri ilerleyen yıllarda kart basma saatleri şeklinde devam etmiş olup günümüzde pdks cihazları şeklinde kullanılmaktadır. Yaygın olarak kullanılan pdks cihazları, elektronik kart okuyucular, parmakizi okuyucular ve yüz tanıma cihazlarıdır.

Pdks Programı

Pdks cihazından gelen verileri alıp işleyen ve kullanıcıya rapor olarak sunmaya yarayan sistemlerdir. Geçmişte puantörler imza föylerine personel tarafından atılan imzaları kontrol ederek puantaj defterine işler ve hesaplama yaparlardı. Gelişen teknoloji ile birlikte puantaj defterlerinin yerini pdks programları almış olup hata oranı en aza indirgenmiş ve maaş  hesaplama süreleri çok kısalmıştır.

Ülkemizde iki çeşit pdks programı kullanılmaktadır. Masaüstü pdks programları ve web tabanlı pdks programları

Masaüstü Pdks Programları

Masaüstü pdks programları için sabir bir bilgisayara ihtiyaç uyulmaktadır. Bu bilgisayara kurulacak veritabanı ile cihazdan gelen veriler programdaki personeller işlenerek raporlama sağlanır.

Web tabanlı pdks programı

Günümüzde farklı işletim sistemleri kullanılması neticesinde oluşan talep doğrultusunda web tabanlı pdks programlarına ihtiyaç duyulmuş olup sektörün isteğini karşılamak adına Adilo Bilişim yazılım ekibi tarafından web pdks programları geliştirilimiştir. Web tabanlı programlara dünyanın neresinde olursanız olun erişebilir personellerinizin tüm hareketlerini bilgisayar, tablet ve cep telefonu üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Pdks Programı Öğrenme

                Firmamız satmış olduğu pdks sistemleri eğitimini ücretsiz olarak vermekte ve kullanan personel öğrenene kadar 3 aylık periyotta sınırsız destek taahhüt etmektedir. Verilen eğitimler neticesinde pdks programını öğrenmek çok basittir. Eğitim alan personelin takıldığı yerlerde uzak masaüstü  bağlantıları ile pdks programını öğrenme işi kolaylaştırılmaktadır.

Pdks Programı Kursu

 Pdks programı kursu diye bir kurs bulunmamakla beraber, program öğrenmek isteyen müşterilerimize firmamız merkezinde haftasonları ücretsiz seminerler vermekteyiz.

Pdks yazılımı

Personel devam kontrol sistemlerinin ana omurgasını pdks yazılımı oluşturmaktadır. Pdks cihazına bir çok firmadan ulaşabilirsiniz, ama pdks yazılımına her firmadan almanız mümkün değildir. Firmamız sizlere son teknoloji ile uyumlu pdks yazılımları sunmaktadır.

şantiye takip sistemi
pdks sistemleri

Pdks Yazılımı Ücretsiz

                Pdks yazılımları kod olarak çok fazla kod üretilerek yazılan yazılımlar olmasından dolayı ücretsiz olarak verilmemektedir. Ücretsiz yazılım verdiğini söyleyen firmalar ya kırık programlar kullanmakta yada giriş çıkış yazılımlarını pdks yazılımı diye göstermektedirler. Firmamız satmış olduğu cihazların yanında ücretsiz olarak giriş çıkış yazılımı vermekte maaş hesaplaması izin ve kazanç kesinti takibi yapılması için kendi yazılım mühendislerimiz tarafından geliştirilen pdks yazılımlarının satışını yapmaktadır.

Pdks Veri aktarımı

Veri aktarımı kullanmış olduğunuz pdks cihazlarından pdks programına olabileceği gibi kullanmış olduğunuz eski pdks programından yeni pdks programına da yapılabilmektedir.

 Pdks Raporları

Pdks programından alınabilecek pdks sistemleri rapor örnekleri aşağıda gösterilmiştir.

Pdks Lisans

Firmamız tarafından satılan pdks programları kendi yazılım ekibimiz tarafından yapılmış olup satın almanız durumundan tarafınıza özel bir lisans kodu üretilerek verilir. Daha sonra format atılması durumunda bu lisans kodunu kullanarak programınız lisanslayabilirsiniz.

personel devam kontrol sistemleri
pdks sistemleri
  • Posted by kerem
  • On 3 Ocak 2020
  • 0 Comment
Bize soru sorun
1
Bize soru sorun
Adilo Bilişime Hoşgeldiniz
Merhaba https://www.adilobilisim.com/pdks-sistemleri-nedir hakkında bilgi almak istiyorum.