Bariyer Sistemleri 2021

Bariyer Sistemleri 2021

Bariyer sistemleri araç park yönetiminde araçların ve yayaların güvenliğini sağlayan sistemlerdir. Bariyer sistemi belirli bir mülke yetkisiz erişimini önleme gibi yararlı özelliklere sahip başarılı bir cihazdır.

Otomatik bariyer

Bariyer sisteminin büyük çoğunluğu içinde bulunan kontrol devresi sayesinde otomatik olarak çalışmaktadır. Bu yüzden otomatik bariyer sistemleri olarak da adlandırılabilirler.

Bariyer sistemi çeşitleri

Bariyer sistemi kullanım alanlarına ve kullanım şekillerine göre değişik modellerde üretilmekte ve adlandırılmaktadır. Hemen hemen tüm bariyerler operasyonunun güvenliği için endüktif döngüler içermektedir. Kontrol sistemi emniyet devreleri, geçiş yüzeyinde bulunan yer başlatma döngülerine bağlıdır. Başlatıcı döngülerin kullanılması, araç geçiş alanı içinde bulunduğunda bariyer kolunun aniden alçalmayacağı anlamına gelir.

bariyer
bariyer sistemleri

Kollu bariyer

Kollu bariyerler adından da anlaşılacağı gibi bariyer ana gövdesine takılan bir kolun gövde içerisindeki redüktör dişliler ve motor vasıtası ile yukarı ve aşağı doğru kapanıp açılırlar. Kollu bariyerler maliyet olarak uygun olmalarından dolayı yaygın kullanılan bir bariyer sistemidir. Bu bariyerlere kartlı geçiş, plaka tanıma ve hgs(hızlı geçiş sistemleri) entegre edilerek komplike bir sistem olarak da çalışabilir

Kişisel bariyer

Kişisel bariyer diğer sistemlerdeki gibi genel bir alanı değil sadece kişilere ait otopark alanlara başka araç park etmesini engellemek amacıyla kullanılır. Artan nüfus ve araç yoğunluğu insanlara araç park edecek yer bulma konusunda problemler oluşturmaktadır. Bu problemlerin çözümü için kişisel park bariyeri üretilmiştir. Kişisel park  bariyeriotomatik ve manuel olmak üzere iki farklı tipte üretilen sistemlerdir.

Kişisel otopark bariyer sistemi otomatik olanlar bir kumanda ile araçtan inmeden bir kumanda düğmesi ile açılabilmektedir. Manuel kişisel otopark bariyer sistemi ise kişi aracını park edeceği yere geldiği zaman aracından iner kilidi açar kol bazı modellerde çıkartılır bazı modellerde ise yatırılır ve araç park yerinde park edilir.

 Mantar bariyer

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bariyer sistemi sadece araçların değil yayalarında güvenliğini sağladığını söylemiştik. Mantar bariyer sistemi yaya güvenliğini sağlayan bariyer sistemidir. Trafiğe kapalı cadde ve sokakları girişine takılarak yaya yoğunluğu olan yollara araçların geçişini engeller. Bazı işletmelerde kollu bariyer sistemi ile birlikte çalışan sistemleri de mevcuttur.

Road blocker

Road blocker bariyer sistemi içerisinde güvenlik seviyesi en üst düzeyde olan ekipmanıdır. Anti terör bariyeri diye de isimlendirilir. Çok büyük bir aracın bile road blockerdan geçmesi imkansızdır. Bu bariyer sistemi de yerin konumuna göre farklı tip ve özellikte üretilmektedir.

Road blocker  nedir

Road blocker İngilizce bir terim olup Türkçe karşılığı yol engelleyicidr. Adından da anlaşılacağı gerçek anlamda bir yol engelleyicidir.

Şerit bariyer

Bariyer sistemi arasında tek manuel çalışan sistem şerit bariyer sistemidir. Genellikle insanları bir yere yönlendirmek veya bir yere geçişini engellemek için kullanılır. Genellikle fuar sergi ve market gibi insanların yoğun oldukları yerlerde yaygın olarak kullanılan bariyer sistemidir.

Akordiyon bariyer

Akordeon bariyerler bir mekana geçici olarak araç geçişi engellenecekse kullanılan bir sistem olup genellikle seyyar olarak kurulurlar. Bulundukları mekanda görevleri bittiği zaman başka bir mekanda görev yapmak için götürülürler

Kollu bariyer sistemleri

Kollu bariyer sisteminin kendi içinde de farklı modelleri ve farklı isimleri vardır. Aşağıda bunları size açıklamaya çalışacağız.

Yol bariyer sistemi

Yol bariyer sistemi otoyollarda ödeme noktalarının giriş ve çıkışlarını takıldıkları için bu isimle adlandırılırlar.

Otopark bariyer sistemleri

Otoparklara giren araçların düzenini sağlamak ve izinsiz araç geçişlerini engellemek için otopark bariyer sistemi kullanılır.

Katlanır otopark bariyeri

Bazı mekanlarda normal kollu bariyer sistemi takılması takılacak yerin mimari yapısından dolayı imkansız olmaktadır. Böyle durumlarda katlanır otopark bariyeri yada diğer adı ile kırılan kollu otopark bariyeri takılır.

Kollu otopark  bariyeri

Kollu bariyer sistemlinin otoparka takılması durumunda kollu otopark bariyeri diye adlandırılır. Otopark girişlerine kollu bariyer takılacağı gibi diğer bariyer modelleride kullanılabilir.

Güvenlik bariyeri

Tüm bu sistemler aslında inşaların ve araçların güvenliğini ve rahatını sağlamak amacı ile kullanılır. İşte bu yüzden halk dilinde  güvenlik bariyeri olarak da adlandırılan bariyer sistemleridir

Bariyer sistemleri fiyatları

Bariyer sistemleri kurdurmak isteyen kişi yada firmalar tarafından merak edilen soruların başında bariyer sistemleri fiyatları gelmektedir. Çünkü bir iş yaptırılırken karşılığında sağladığı verim o işe harcanan parayı karşılamalıdır.

Kollu bariyer sistemleri fiyatları

Kollu bariyer sistemi fiyatları kullanılacak kol uzunluğundan eklenecek olan geçiş kontrol ekipmanlarına kadar ücret farklılıkları meydana getirir. Ürün kalitesi de fiyata etki eden en önemli etkenlerden biridir. Genel olarak bariyer sistemleri ortalama 3.000TL ile 5.000TL arasında değişmekte kullanılacak diğer ekipmanlara göre fiyat değişmektedir.

Otomatik bariyer sistemi fiyatları

Otomatik bariyer sistemi fiyatları da işletmenin güvenlik ihtiyacına göre  kurulacak olan bariyer sistemine göre değişir. Sizde işletmeniz yada konutunuz için otomatik bariyer sistemleri fiyatları hakkında bilgi almak ve ücretsiz keşif ayrıcalığından yararlanmak için bizi 0850 304 41 04 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Otopark bariyeri fiyatı

Otopark bariyer sistemi fiyatları da yukarıda saydığımız nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Otopark bariyerlerinde ücretli otopark sistemi kurulacaksa fiyat daha farklı çıkmaktadır. Size uygun çözümlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Road blocker fiyat

Road blockerlar genellikle güvenliğin en yüksek seviyede alınması gereken yerlerde kullanılan bariyer sistemlerinden olduğu için alınacak güvenlik önlemlerine yerinde keşif yapıldıktan sonra ücret çalışması yapılmakdadır.

road blocker
bariyer sistemi

Mantar bariyer fiyat

Mantar bariyer sistemleri kapatılacak olan alana göre ikili üçlü modeller kullanılmakta ve fiyat çalışması ona göre yapılmaktadır. Ayrıca takılacak alan zemin etüdü de yapılması gerekir.

Kişisel otopark bariyeri fiyatı

Kişisel otopark bariyer sistemi fiyatları manuel olanlar 80 TL den başlayarak kullanılan malzemenin kalitesine bağlı olarak 450 TL ye kadar çıkmakdadır. Otomatik olanlarının fiyat başlangıcı ise ortalama 1.000 TL dir.

bariyer sistemleri
kişisel park bariyer direği

Sonuç olarak yıllardır bariyer sistemleri konusunda montaj ve teknik hizmeti vermekte olan Adilo Bilişim ile irtibata geçerek konut ve işletmenizin güvenlik ihtiyacına uygun bariyer sistemleri konusunda çözümlerimiz ile size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız

  • Posted by kerem
  • On 27 Nisan 2020
  • 0 Comment
Bize soru sorun
1
Bize soru sorun
Adilo Bilişime Hoşgeldiniz
Merhaba https://www.adilobilisim.com/bariyer-sistemleri hakkında bilgi almak istiyorum.